Můžeme vám
pomoci?

Jsme tu pro Vás!
Neváhejte nás kontaktovat.

Ekonomická oblast Chemnitz

Vítejte v srdci Evropy, vítejte v ekonomické oblasti Chemnitz! Jsme nejen důležitá a prosperující hospodářská lokalita, ale také výjimečně atraktivní místo k životu. Oblast zahrnuje jihozápadní špičku Svobodného státu Sasko a sjednocuje regiony centrálního Saska, Vogtlandu, Zwickau, Erzgebirge i oblast města Chemnitz.

Od doby industrializace region zažil nebývalý ekonomický rozmach, který inspiroval podnikatele nejen k založení vlastních společností, ale také je vedl k tomu, aby dosáhli slávy i ve světě – vezměte si třeba Audi Group jako jeden ze zářných příkladů.

Tato oblast se stala centrem evropského mechanického a automobilového průmyslu a také textilního průmyslu. Tento pozoruhodný pokrok dokládá i fakt, že město Chemnitz je známé jako "Saský Manchester". V době, kdy bylo anglické město považováno za "dílnu světa", se Chemnitz stal jeho německým protějškem. Tento nepřekonatelný úspěch stále pokračuje, a dnes je region centrem východoněmeckého automobilového průmyslu. Navzdory skutečnosti, že značnou část ekonomiky zde ovládá společnost Volkswagen Sachsen GmbH a četní dodavatelé, ekonomický region Chemnitz zůstává formován středně velkými společnostmi a celou řadou odvětví. Kromě toho je stupeň řemeslné výroby bezkonkurenční jako v žádném jiném regionu v Německu.

Abychom zajistili, že tento vývoj, který je řízen technickým know-how, úsilím a inovacemi, zůstane na správné cestě, děláme v tomto regionu vše pro kvalifikované pracovníky zítřka. Počínaje komplexní péčí o děti v mnoha mateřských školách, která následuje příkladným vzděláváním na všeobecných a odborných školách (žáci saských škol pravidelně dosahují špičkových míst ve srovnání zemí PISA), a konče důkladným tréninkem na třech odborných akademiích regionu a čtyřech univerzitách. Navíc více než 70 výzkumných ústavů a ​​poskytovatelů služeb, kteří se nacházejí v regionu, zdůrazňují důležitost plánování budoucnosti.

Kromě těchto špičkových podmínek pro vzdělání a práci nabízí ekonomický region Chemnitz také vynikající kvalitu života. Mimo jiné je to zajištěno nadprůměrnou sítí kulturních zařízení, velkým množstvím sportovních a rekreačních zařízení a v neposlední řadě neuvěřitelně bohatou krajinou regionu. Dokonce ani z větších měst jako Chemnitz, Zwickau nebo Plauen to není nikdy daleko k lesům, zeleným loukám nebo sněhu. Navíc díky obzvláště příznivému poměru průměrných mezd k průměrným nákladům na bydlení je zde příjemně levně, takže Vám poměrně hodně zbyde na to, abyste si skvěle užívali života. Jednoduše přijďte a přesvědčte se sami. Těšíme se na setkání!